muzyka.rybnik.pl

Koncert Jacka Wójcickiego

30 maja 2018r. o godz. 19:00 w Teatrze Ziemii Rybniciej odbędzie się koncert Jacka Wójcickiego. Występ będzie towarzyszył wręczeniu nagród w dziedzinie kultury.

 

Czytaj więcej...

Jazz w Teatrze Ziemii Rybnickiej

31 maja o godz. 19:00 w Teatrze Ziemii Rybnickiej odbędzie się koncert z cyklu Jazz w Teatrze. Piotr Wyleżoł zaprezentuje swoją najnowszą płytę "Human Things". Gościnnie wystąpią: Aga Zaryan - ikona polskiej wokalistyki jazzowej, Grzegorz Dowgiałło oraz Dayna Stephens (saksofon), Michał Barański (bass), Michał Miśkiewicz (perkusja), Grzegorz Nagórski (euphonium), Robert Majewski (fluegelhorn).

 

Czytaj więcej...

Przystanek HOLLYWOOD - największe przeboje muzyki filmowej

 

On i ona, przyjaciele z sąsiedztwa roztaczają marzenia o dobrym, szczęśliwym, bogatym życiu i karierze w świecie wielkiego ekranu Hollywood. Snują cudowne wyobrażenia o byciu choć na chwilę gwiazdami filmowymi z np: Dirty Dancing, Grease, Bodyguard, Indila, Mission Impossible czy Desperado i wierzą, że historie opowiadane w piosenkach ich bohaterów, zmienią na zawsze życie w cudowną baśń. Akcja pełna dowcipu, humoru i interakcji z widzem, przepełniona dynamizmem barw i kostiumów, sprawia, że czas spędzony na Przystanku Hollywood, na nowo rozbudzi w każdym z nas dziecięce pragnienia o byciu gwiazdą wielkiego formatu.

 

Czytaj więcej...

XXXVI Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

 

Czytaj więcej...

Relaks dźwiękowy dla kobiet i mężczyzn w Rybniku

Masz ochotę się zrelaksować?.... zapraszamy Kobiety i Mężczyzn na "Kąpiel w dźwiękach gongów i mis" oraz "Prysznic głosowy" do Dźwiękowego Szałasu. Za sprawą dźwięków wyruszymy w fascynującą podróż w głąb siebie. Ten czas spędzimy w przyjemnej atmosferze odprężenia, relaksu i uwolnienia.

 

Czytaj więcej...

VI Środowiskowy Festiwal Pieśni "Śladami Juliusza Rogera"

To już VI edycja Festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Śpiewacze Chór „Seraf” oraz Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Chórzyści wykonają śląskie pieśni ludowe, w tym również te ze zbiorów Juliusza Rogera. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu będzie Rybnicki Chór Kameralny „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc.

 

Czytaj więcej...

Rybnicki Zalew Dobrego Piwa

W dniach 11 i 12 sierpnia rybniccy smakosze będą mieli swoje własne świeto kraftowego piwa. Rybnicki Zalew Dobrego Piwa to między innymi piwne warsztaty oraz degustacje, jak również konkursy i wiele więcej towarzyszacych atrakcji. Browarom rzemieslniczym, w tym lokalnemu Browarowi Brewera, towarzyszyć będzie muzyka na żywo, wykonywana przez zespoły z przeróżnych nurtów muzycznych.

 

Czytaj więcej...

Rybnicki Piknik Muzyczny

W najbliższą Niedzielę 9 lipca Piknik na Kampusie, a w nim Strefa Muzyki, czyli Rybnicki Piknik Muzyczny!
Tym razem coś dla poszukiwaczy swojego głosu.
W programie Folk na trawie: "Przebudzenie głosu - Śpiewny Poranek" - otwarte warsztaty głosowo - oddechowe, budzące do śpiewu autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej - wokalistki formacji ZAWIAŁO.
Zapraszamy  dorosłych i dzieci do uczestnictwa. Wśród ćwiczeń emisyjnych i wspólnego wydawania dźwięków, będzie można zanucić pieśń z repertuaru formacji Zawiało. Dzięki wspólnym ćwiczeniom ciała, oddechu i głosu uczestnicy wraz z prowadzącą stworzą przestrzeń świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń.
Zapraszamy na warsztaty w dwóch grupach:
od 10:30 lub od 12:00
Wstęp wolny!
 

Czytaj więcej...

I Rybnicki Zlot Motocyklowy

Rybnicki Zlot Motocyklowy

W weekend 28 i 29 lipca odbędzie się Rybnicki Zlot Motocyklowy. Fanów "dwóch kółek" czekają między innymi pokazy (stuntu, ratownctwa, taneczne), konkurencje sprawnościowe, laser show czy zawody drwali. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą foodtrucki oraz piwo rzemieślnicze, które spożywać będzie można przy akompaniamencie grających na wydarzeniu zespołów muzycznych.

Gwiazdami wieczorów będą dwa zespoły prowadzone przez Piotra "Lipę" Lipnickiego, polskiego artysty, członka Akademii Fonograficznej ZPAV oraz trzykrotnego laureata Fryderyków. W piątkowy wieczór usłyszymy go wraz z kapelą Lipali, zaś w sobotę zagra z kultowym już zespołem Illusion. Ponad to, usłyszymy wiele znakomitych zespołów wywodzacych się z mniej, lub bardziej lokalnych rejonów.

 

Czytaj więcej...

Rybnickie Pikniki Muzyczne na Kampusie!

W ramach pikników odbywa się szereg niezwykłych wydarzeń: ciekawe spotkania i opowieści, spotkania z teatrem i muzyką, strefa relaksu, strefa zdrowia, gastronomii i wiele, wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami czasu w artystycznej atmosferze od 10:00 do 13:00! 

W programie strefy muzycznej:

21 maja - Śląsko tradyCYJA Muzyka z popularnych polskich bajek, muzyka rozrywkowa oraz dzieła literatury akordeonowej w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach - klasa akordeonu Estery Manderli oraz uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku - klasa akordeonu Adriany Broli.

 

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama