muzyka.rybnik.pl

Relaks dźwiękowy dla kobiet i mężczyzn w Rybniku

Masz ochotę się zrelaksować?.... zapraszamy Kobiety i Mężczyzn na "Kąpiel w dźwiękach gongów i mis" oraz "Prysznic głosowy" do Dźwiękowego Szałasu. Za sprawą dźwięków wyruszymy w fascynującą podróż w głąb siebie. Ten czas spędzimy w przyjemnej atmosferze odprężenia, relaksu i uwolnienia.

 

Czytaj więcej...

VI Środowiskowy Festiwal Pieśni "Śladami Juliusza Rogera"

To już VI edycja Festiwalu organizowanego przez Stowarzyszenie Śpiewacze Chór „Seraf” oraz Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Chórzyści wykonają śląskie pieśni ludowe, w tym również te ze zbiorów Juliusza Rogera. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu będzie Rybnicki Chór Kameralny „Autograph” pod dyrekcją Joanny Glenc.

 

Czytaj więcej...

Rybnicki Zalew Dobrego Piwa

W dniach 11 i 12 sierpnia rybniccy smakosze będą mieli swoje własne świeto kraftowego piwa. Rybnicki Zalew Dobrego Piwa to między innymi piwne warsztaty oraz degustacje, jak również konkursy i wiele więcej towarzyszacych atrakcji. Browarom rzemieslniczym, w tym lokalnemu Browarowi Brewera, towarzyszyć będzie muzyka na żywo, wykonywana przez zespoły z przeróżnych nurtów muzycznych.

 

Czytaj więcej...

Rybnicki Piknik Muzyczny

W najbliższą Niedzielę 9 lipca Piknik na Kampusie, a w nim Strefa Muzyki, czyli Rybnicki Piknik Muzyczny!
Tym razem coś dla poszukiwaczy swojego głosu.
W programie Folk na trawie: "Przebudzenie głosu - Śpiewny Poranek" - otwarte warsztaty głosowo - oddechowe, budzące do śpiewu autorstwa Marioli Rodzik-Ziemiańskiej - wokalistki formacji ZAWIAŁO.
Zapraszamy  dorosłych i dzieci do uczestnictwa. Wśród ćwiczeń emisyjnych i wspólnego wydawania dźwięków, będzie można zanucić pieśń z repertuaru formacji Zawiało. Dzięki wspólnym ćwiczeniom ciała, oddechu i głosu uczestnicy wraz z prowadzącą stworzą przestrzeń świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń.
Zapraszamy na warsztaty w dwóch grupach:
od 10:30 lub od 12:00
Wstęp wolny!
 

Czytaj więcej...

I Rybnicki Zlot Motocyklowy

Rybnicki Zlot Motocyklowy

W weekend 28 i 29 lipca odbędzie się Rybnicki Zlot Motocyklowy. Fanów "dwóch kółek" czekają między innymi pokazy (stuntu, ratownctwa, taneczne), konkurencje sprawnościowe, laser show czy zawody drwali. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą foodtrucki oraz piwo rzemieślnicze, które spożywać będzie można przy akompaniamencie grających na wydarzeniu zespołów muzycznych.

Gwiazdami wieczorów będą dwa zespoły prowadzone przez Piotra "Lipę" Lipnickiego, polskiego artysty, członka Akademii Fonograficznej ZPAV oraz trzykrotnego laureata Fryderyków. W piątkowy wieczór usłyszymy go wraz z kapelą Lipali, zaś w sobotę zagra z kultowym już zespołem Illusion. Ponad to, usłyszymy wiele znakomitych zespołów wywodzacych się z mniej, lub bardziej lokalnych rejonów.

 

Czytaj więcej...

Rybnickie Pikniki Muzyczne na Kampusie!

W ramach pikników odbywa się szereg niezwykłych wydarzeń: ciekawe spotkania i opowieści, spotkania z teatrem i muzyką, strefa relaksu, strefa zdrowia, gastronomii i wiele, wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich do spędzenia z nami czasu w artystycznej atmosferze od 10:00 do 13:00! 

W programie strefy muzycznej:

21 maja - Śląsko tradyCYJA Muzyka z popularnych polskich bajek, muzyka rozrywkowa oraz dzieła literatury akordeonowej w wykonaniu uczniów z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach - klasa akordeonu Estery Manderli oraz uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku - klasa akordeonu Adriany Broli.

 

Czytaj więcej...

Juwenalia Rybnik 2017

18010507-1662986450385900-5131951806187644107-n 58fe694d858f8.jpgW tym roku rybnickie Juwenalia rozpoczną się 4 maja. Nie zabraknie muzyki, koncertów, jak również innych atrakcji umilajacych celebrowanie rybnickiego święta studentów.

O godzinie 14:00 wyruszy tradycyjny już korowód studencki, którego tegorocznym motywem przewodnim bedzie "Sport". Następnie impreza przeniesie się na rynek, gdzie na zainteresowanych beda czekały pokazy fitness, zdalnie sterwanych samochodów RC oraz dronów.

 

Czytaj więcej...

II edycja "Maj, bzy, Rybnik i Ty"

plakatmajwkabzwka 2017II edycja majowego ciągu atrakcji opatrzonego hasłem "Maj, bzy, Rybnik i Ty" odbędzie się w dniach 29.04-03.05 w głównej mierze skupiając się na rynku w Rybniku. Podczas tegorocznej majówki będziemy mogli posłuchać wielu uznanych artystów, występujących w ramach kazdego z czterech dni ułożonych tematycznie.

Na rybnickim rynku zagra m.in. Mikromusic czy Bovska, topowe zespoły nowoczesnej sceny muzycznej w Polsce. Miłośnicy jazzu odnają się w brzmieniach takich nazwisk jak Marek Napiórkowski, Dorota Miśkiewicz czy Urszula Dudziak.

 

Czytaj więcej...

Mirosław Górka prezentuje tajemnice podziemnej sceny metalowej

942352 114462688763599 538989602 nPunkt Informacji Miejskiej Halo! Rybnik zaprasza 7 kwietnia (piątek) o godz. 17.00 na spotkanie z Mirosławem Górką. Tematem spotkania będzie podziemna scena metalowa w Rybniku.

 

Czytaj więcej...

XV Festiwal Piosenki Europejskiej

 XV Festiwal Piosenki Europejskiej pod honorowym partonatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Rybniku, 6-7 i 13 marca 2017r.

Do udziału w Festiwalu organizatorzy zapraszają solistów w wieku 14 - 25 lat, wykonujący muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański. Każdy z uczestników wykona dwa utwory w jednym lub dwu językach, oraz dokona również w jednym z języków obcych, krótkiej autoprezentacji.

 

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama