muzyka.rybnik.pl

Acustic

acustic-logoZespół powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w składzie : Grzegorz Achtelik (wokal, gitara) i śp. Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką. Acustic to obecnie akustyczne trio, grające od marca 2010 roku w nowym składzie. Miejsce Ryśka Kudalli zastąpił Szymon Borkowski. Cała trójka pochodzi ze Śląska (Tychy, Radlin, Jastrzębie). Każdy z obfitym bagażem doświadczeń zdobytym w innych formacjach muzycznych. Zespół przemyca do swoich utworów trochę dźwięków autorstwa śp. Piotra Czulaka – ojca bandu Patchwork, w którym razem grali. Blues, rock, a nawet i reagowate dźwięki można usłyszeć w twórczości zespołu. Piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny, bluesowy wokal Achtela, nietuzinkowe brzmienie harmonijki Jacka, wysublimowane dźwięki solówek Szymona to jest to, co zespół oferuje poszukiwaczom muzycznych doznań. Wszystko to można usłyszeć na pierwszej płycie DRZWI z 2011 roku.

 

Czytaj więcej...

Akustyczna Historia

akustycznahistoria-logoAkustyczna Historia to bardzo młody zespół pochodzący z Rybnika i jak sama nazwa wskazuje, prezentujący szeroko pojętą muzykę akustyczną. Pomysł na utworzenie zespołu w obecnej formie zrodził się w głowie Charles'a, Ewy i Mike'a. Razem, jako Trio Akustyka, zadebiutowali w roku 2009. W połowie roku 2010 do zespołu dołączyła wokalistka Ania i basista Michał. Pierwszy koncert w tym składzie odbył się z końcem lata. Wtedy też zmienili nazwę na Akustyczna Historia. Swoje pierwsze koncerty jako Akustyczna historia zagrali w Herbaciarni White Monkey, Kawiarni Zwierciadło oraz w Kawiarni Na Poddaszu. I mimo niszowego charakteru tego typu muzyki na koncertach zawsze mieli komplet widzów, którzy bardzo ciepło przyjmowali każdy kolejny numer.Zespół posiada w repertuarze, oprócz oczywiście autorskich numerów, swoje własne wersje znanych przebojów, między innymi: Dworzec (Maryla Rodowicz), Decode (Paramore), Black Velvet (Alanis Morisette), Underneath It All (No dubt), Knocking On Haeven's Door (Bob Dylan), Sunrise (Norah Jones) i wiele wiele innych.

 

Czytaj więcej...

Blend

blend-logoRockowy zespół Blend powstał w 2003 roku w Jastrzębiu na zgliszczach dwóch znanych śląskich formacji: rockowej Hakelbery i bluesowej Patchwork. Przez lata istnienia zespół przeszedł wiele zmian personalnych, obecnie jest składem czteroosobowym. Blend ma na swoim koncie występ w programie muzycznym "Gramy" TV3 Katowice, gdzie zarejestrował "na żywo" kilka swoich utworów. Jest półfinalistą Antyfest organizowanego przez Antyradio, oraz ćwierćfinalistą programu Must Be The Music. Muzycy to mieszanka różnych osobowości, co w znacznym stopniu wpłynęło na twórczość prezentowaną przez zespół. Inspiracją dla nich jest muzyka lat 70-tych. Wywodzą się z różnych kapel i orientacji muzycznych, jednak teraz zespalają nasze siły po to aby zagrać prostą, energetyczną, rock and rollową muzykę, która porywa publiczność. Blend obecnie koncertuje się na koncertowaniu, w planach ma też nagranie kilku kawałków.

 

Czytaj więcej...

Carrantuohill

carrantuohill-logoGrupa CARRANTUOHILL istnieje od 1987 roku. Wykonuje zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na "celtyckich korzeniach". Wykorzystuje przy tym bardzo stylowe instrumentarium (skrzypce, uilleann pipes, bouzuki, cittern, bodhran, flety, tin whistles, akordeon, mandolina, gitara akustyczna) poszerzając brzmienie o instrumenty perkusyjne, klawiszowe oraz gitarę basową.

 

Czytaj więcej...

Chwila Nieuwagi

chwilanieuwagi-logoPłyta wydana przez Krainę Łagodności oraz dystrybuowana przez EMI Music Poland została przyjęta bardzo przychylnie, a dwa utwory zagościły na składankach: wspomniane „A kiedy mi przyjdzie…”
– na składance: „W Stronę Krainy Łagodności vol.2″ oraz „Od ostatniej Niedzieli” – na składance:
„Folk się gro!”, prezentującej najciekawsze zjawiska w polskiej muzyce folkowej ostatnich lat, wydanej nakładem wydawnictwa My Music, pod patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, Narodowego Instytutu Wizualnego oraz StacjiKultura, w listopadzie 2011 roku.

 

Czytaj więcej...

Crimson Ice

crimson-ice-logoZespół Crimson Ice powstał w maju 2010 roku w składzie: Sylwia "Sati" Adamczyk, Krzysztof Całka, Adam Całka, Paulina "Nemesis" Bugiel, Sebastian Zientek oraz Sebastian Sówka. Od samego początku grupa zabrała się do ciężkiej pracy tworząc swój debiutancki materiał. W efekcie na przełomie sierpnia i września 2010 roku w studio No Fear Records w Rybniku zostało zarejestrowanych pięć utworów składających się na promo-cd "Zagubiony w słowach...". Grupa zaczyna prezentować materiał na żywo dając szereg koncertów po śląskim miastach.

 

Czytaj więcej...

Czech Robert / Sounds Smugglers

Robert Czech jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Wraz z zespołem Carrantouhill za płytę Session Natural Irish & Jazz” otrzymał nagrodę „Fryderyka 2007”. Wśród muzyków z jakimi koncertował można wymienić: Urszulę Dudzik. Tomasza Szukalski, Wojciecha Karolaka. Artysta wydał swój debiutancki solowy album „Sound Smugglers” jako kompozytor, aranżer, producent i pianista.

 

Czytaj więcej...

Dash Channel

dash-logoDash Channel to indie popowy zespół ze śląska, założony w 2008 r. Członkowie zespołu wychowali się na różnych nurtach muzycznych co odbija się w autorskim repertuarze. Za każdym utworem stoją inne wpływy, emocje i brzmienia. Spoiwo stanowi zmysłowy głos wokalistki, melodyjne partie gitary, intrygujące klawisze i często taneczny bas z perkusją. Mają na koncie liczne sukcesy festiwalowe m.in.: CSD w Berlinie 2010 [DE], SLOT Art Festival 2011, zwycięzca festiwalu Fajn Fest [CZ/PL], Nodland Art Festival 2011, Open Hair Festival 2011, Juwenalia Śląskie 2011, Juwenalia Rybnik 2011, Fashion Promenade 2011, Liga Rocka 2010 - nagroda dla Najlepszego Wokalisty, połfinał Coke Live Fresh Noise 2009, Jazz & Hot Dance 2009 w Opavie [CZ]. Aktualnie w styczniu b.r. ukazał sie nowy singiel "Unspoken" wyprodukowany przy współpracy Mirkiem Stępniem.

 

Czytaj więcej...

Drive-By

driveby-logoZespół grający ciężką gitarową muzykę powstał w 2005 roku. Nazwa grupy nawiązuje do slangu amerykańskich gangów. Opisuje porachunki gangsterskie kiedy to ofiara zostaje zastrzelona z przejeżdżającego samochodu. Debiutantki album „Życie ponad życiem” został ciepło przyjęty zwłaszcza przez fanów ciężkiego brzmienia połączonego z rapem.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

G.R.A.D.

grad-logoZespół G.R.A.D. gra muzykę z pogranicza Hard Rocka i Heavy Metalu. Powstał on z inicjatywy gitarzysty Norberta Szramowskiego i perkusisty Bartka Bednarskiego 23 września 2012 roku w Raciborzu. Następnie do kapeli dołączył gitarzysta Łukasz Płaczek i tak grali do 2013 roku, kiedy przyłączyć się do nich basista Paweł Bagiński. Obecnie zespół poszukuje wokalisty.

 

Czytaj więcej...

Kalendarz wydarzeń

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Facebook

Patronat medialny

190-transsfer-patronat

Nasi partnerzy

Reklama